Euroopa suurfirma läks Abja apteegi pärast kohtusse

Üsna kehvas seisus roheline majake Abja-Paluojal Pärnu maanteel on saanud Euroopa ühe suurema ravimimüügifirma ja Eesti riigi vahelise vaidluse keskpunktiks. Selles majas on praegu vaid korterid ning et seal ükskõik millist äri alustada, oleks vaja vallavalitsuse ja -volikogu otsuseid.

FOTO: Marko Saarm / Sakala

Euroopa ühele suuremale ravimimüüjale kuuluv 105 müügikohaga apteegikett kaebas kohtusse ravimiameti, kes ei andnud talle luba avada Abja-Paluojal veel üht apteeki.

Tellijale

Ravimiametil polnud kevadel kehtima hakanud ravimiseaduse järgi isegi võimalust loa andmist kaaluda. Uue korra kohaselt peab enam kui sadat apteeki pidava osaühingu Benu Apteek Eesti praegune omanik järgmise kahe aasta jooksul kõik oma müügikohad sootuks maha müüma.

Nimelt kuulub apteegikett Baltikumi suurimale ravimikaubanduskontsernile Tamro Baltics, kuid seaduse järgi ei tohi hulgimüüja olla 2017. aastast apteekide omanik. Uusi apteeke ei tohi hulgimüüjad avada aga sellest hetkest, mil seadus kehtima hakkas. Ravimiamet tegi Benu Apteek Eestile ettepaneku, et ta võiks avada Abja-Paluojal mõne oma apteegi haruapteegi, kuid ettevõte  keeldus sellest võimalusest.

Tagasi üles