Suure-Jaanis tuleb järvepidu

Suure-Jaani peab 7. augustil 50. järvepeo.

FOTO: Elmo Riig/SAKALA

Suure-Jaani peab 7. augustil 50. järvepeo.


Alustatakse kell 7.30 pasunapoiste äratusmänguga ja kell 8 läheb paisjärvel suureks võistuõngitsemiseks.

Päev jätkub üsna sportlikult. Kell 10 on järve ääres Lehola Lembitu rannavolle meestele. Kell 10.30 võistlevad gümnaasiumi staadionil vanadel olümpiaaladel lapsed ja kell 13 täiskasvanud. Kell 13 algab ka täiskasvanute triatlon. Kell 15 jooksevad lapsed ümber järve (registreerima hakatakse pool tundi varem).

Pidustused juhatab kell 19.30 sisse puhkpillimäng järveäärses muusikapaviljonis. Kell 20 algab üllatusrohke pidu lauluväljakul. Sealhulgas on kavas Aavo Otsa suveakadeemia kontsert ja trupi Dancing Dreams esinemine, aga vaadata saab ka tuleskulptuuri ja ilutulestikku.

Suure-Jaani valla avalike suhete spetsialist Leili Kuusk rääkis eakamate suurejaanilaste meenutuste põhjal, et alati on järvepeo ajal liikunud veel huvitavaid sõidukeid, näiteks kahest paadist tehtud vägeva vilega laev, millel oli autoakuga töötav mootor, praam Kokk Pojaga ning hiljem autobaasi rahva ehitatud laev Vana Toomas.

Esimene ilutulestik oli olnud linna 60. aastapäeval 1998. aastal.

Järvepidu peetakse alati augusti esimesel laupäeval ja sellest on kujunenud omamoodi kojutulemise päev, sest siis tulevad kaugemal elavad suurejaanilased siia käima.

Tagasi üles
Back