Saada vihje

Uhkes lossis keset Pariisi

Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Suvel leidis Mirja Pitkäärt mahti natukeseks ajaks kodulinna sõita, sõpradega kohtuda ja lasta emal ennast poputada.
Suvel leidis Mirja Pitkäärt mahti natukeseks ajaks kodulinna sõita, sõpradega kohtuda ja lasta emal ennast poputada. Foto: Tiina Sarv / Sakala

Lepime Mirja Pitkäärtiga kokku, et kohtume Viljandis Lossi tänava kohvikus.

Oodatud silmatorkava noore daami asemel istub laua taga lihtne ja sõbralik tütarlaps. Miski ei viita sellele, et ta käib omainimesena sisse ja välja Pariisi ühe kuulsama moemaja uksest ning on rahvusvahelise Trieste disainikonkursi võitja.

Oma kolimisi täis elust rääkides ütleb Mirja Pitkäärt, et peab ennast ikka Viljandi tüdrukuks. Ta on oma pere ainuke kunstnik ja leiab, et on selle ande pärinud isalt. «Isa oli noorest saati kunstiinimene, kuigi on hoopis inseneriharidusega.»

Kommentaarid

Märksõnad

Tagasi üles