Etnokulbid ootavad taas omanikke

Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Jalmar Vabarna kandideerib auhinnale mitmes koosseisus.
Jalmar Vabarna kandideerib auhinnale mitmes koosseisus. Foto: Joel Urbel / Sakala

Eesti pärimusmuusika keskus jagab koostöös Raadio 2-ga 10. oktoobril Viljandis pärimusmuusika lõikuspeol tänavusi etnomuusika auhindu, mille võitjad selguvad rahvahääletusel.

Etnokulbiks ristitud auhindu antakse seekord välja viies kategoorias: aasta ansambel, aasta pärimusmuusik, aasta plaat, aasta lugu ja esimest korda saab kulbi ka aasta uustulnuk. Võitjad selguvad keskuse kodulehel korraldatava avaliku hääletuse teel. Hääletus algas 29. septembril ja kõigil on võimalus oma hääl anda pärast seda kümne päeva jooksul.

Etnokulp on selles žanris ainus auhind, mille saavad rahva lemmikud. Kuigi auhinnagalal annavad oma kulbi välja ka Raadio 2 ja pärimusmuusika keskus, on rõhk ikkagi muusikasõprade arvamusel. Et etnomuusika mõiste on väga lai, pakub pärimusmuusika keskus koostöös Raadio 2 saatega «Etnokonservid» igas kategoorias välja nominendid, kellele häält anda saab. Samas on jäetud ka võimalus oma ettepanekutega välja tulla. Ainus kriteerium on, et kandidaadid peavad viljelema pärimuslikku muusikat.

Tagasi üles