Sisukord
Paberleht
Postimees

Karujaht lõppes viiendal päeval

2 min lugemist
Jahimees Arvo Põrk on pidanud mitu aastat Leie kandis karude tekitatud kahjusid hindamas käima. See foto on tehtud kaks aastat tagasi, kui üks karu laamendas sealses mesilas. FOTO: Peeter Kümmel

Viljandimaal lõppes kolm kuud kestev karujahihooaeg juba viienda päeva esimestel tundidel, kui Leie kandi mees Arvo Põrk tegi varahommikul kodutalu juures täpse lasu.

Tellijale Tellijale

Kella poole viie ajal hommikul end seajahile asutanud 60-aastane Arvo Põrk sai kodutalu juures sammuda napilt 150 meetrit, kui märkas viljapõllul kaheksa- või üheksa-aastast suurt isakaru. «Õnn on pime,» tunnistas Põrk.

Karulaskmine on Viljandimaa kütile väga suur õnn, sest maakonda on viimastel aastatel antud vaid üks karulaskmisluba. Õigupoolest oleksid kõik Viljandimaal elavad karud võinud end ka sel jahihooajal rahulikult tunda, kui üks jõmmidest poleks suvel mesitarusid rüüstama hakanud. Nii said Kolga-Jaani ja Leie jahiseltsi mehed kahe peale ühe nuhtlus­isendi laskmise loa. «Sain eelmisel päeval teada, et karuluba oli meile ära registreeritud,» meenutas Põrk.

02.06.2020 03.06.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto