Sisukord
Paberleht
Postimees

Kaks uut näitust ootavad

1 min lugemist
Poola dekoratiivne tähestik FOTO: Marko Saarm / Sakala

Sakala keskuse jalutussaalis saab näha Karel Kraviku fotonäitust «Viru kaevanduse viimane toodang», Viljandi linnagaleriis aga on väljas «Illustreeritud disainiaabits ehk 25 Poola illustraatori joonistatud 100 asja».

Tellijale Tellijale

Möödunud aasta juunis suleti Ida-Virumaal taas üks põlevkivikaevandus, seekord Viru kaevandus. Sealt oli päevavalgele toodud 80,5 miljonit tonni pruuni kulda. Varud ammendusid, nii nagu ka veel täiesti töökorras köistee, allmaaraudtee ja tehnika sobinuksid juba muuseumieksponaatideks.

Sügaval nõukogude ajal, 1965. aastal avatud kaevanduse hämaraid käike viimast korda jäädvustanud Karel Kravik on kiindunud Ida-Viru tehismaastikesse ja kõikvõimalikesse keskkonnaanomaaliatesse, mis on tekkinud sinna energeetika ja tööstuse kutsel. Kravik on Ida-Virumaa fotoprojekti eestvedaja ning tõdeb, et tahab vaataja viia hetkeks mugavustsoonist välja, kohtadesse, kuhu niisama ei satu ning mis näitavad meile seda, mida on vaja meie igapäevaseks toimimiseks, kuid mis ei ole osa meie igapäevasest ümbruskonnast.

13.08.2020 14.08.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto