Sisukord
Paberleht
Postimees

Mulgimaised toornäksid jõudsid piiri taha lettidele

2 min lugemist
Osaühingu Loodusvägi tegevjuht Ahto Vegmann on rahul, et Pollis toodetud tervislikud näksid on koha leidnud ligikaudu 70 kaupluses välismaal. «Tahame ka Eesti inimestele oma tervislikke tooteid pakkuda, kuid selle eeldus on eksporditurg, mis tagab vajaliku kriitilise tootmismahu ja võimaldab hinnad taskukohased hoida,» ütleb ta. FOTO: Elmo Riig / Sakala

Uudsel viisil valmistatud tervislikke toornäkse, mille tootmise osaühing Loodusvägi eelmisel aastal Lõuna-Viljandimaal Pollis käivitas, on nüüdseks lisaks Eestile saada kolmes riigis.

Tellijale Tellijale

Mullu KredExi laenukäenduse abil 30 000 euro eest ostetud ja Maaülikooli aiandusuuringute keskuse katsekööki üles pandud dehüdraatoris ehk kuivatuskapis valmivad aasta ringi toortoiduks klassifitseeruvad eri sorti suupisted – tervislik aseaine keevas õlis töödeldud kartulikrõpsudele. Nii näiteks pakub ettevõte mahekasvatatud suvikõrvitsa-, tomati-, maasika-, õuna-, aga ka sibula- ja peedinäkse, milles on säilinud kõik looduslikud ensüümid ja vitamiinid.

Lõviosa Loodusväe toodangu toorainest on küpsenud Viljandimaa mahetalunike käe all, aga osa ka Valga-, Järva- ja Raplamaal.

30.05.2020 02.06.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto