Kui olime kohale jõudnud, pakkisime väljakaevamisteks vajamineva varustuse kahele maastikuautole ja sõit punkri asukohta võis alata: esialgu mööda kruusast metsateed, kuid viimane kilomeeter oli rohkem mülgastega põld. Lõpuks jäime vanal metsa väljaveo teel seisma, sest mõnikümmend meetrit eespool takistasid edasisõitu mahalangenud puud. Teekonda tuli jätkata jalgsi. Kõvemad mehed kandsid varustust, viletsamad vantsisid teiste kannul. Õnneks oli minna vähe maad.
Punkri asukohale osutasid lohk mäeküljes ja sellest väljaturritav korsten. See paik jääb Nava talu maadele, mille peremees on Jaak Kõdar. Tema paluski kaitseliitlastel punkri ohutust kontrollida.
Kunagise pelgupaiga olid leidnud metsas sanitaarraiet teinud mehed. Ka meil tuli kõigepealt metsatööd ette võtta ning ümbrus ja punkripealne mahakukkunud puudest ja põõsaokstest puhastada. Raiusime puud juppideks ja tassisime eemale, sarapuupõõsast kärpisime tugevalt, et see tööd ei segaks.
Enne, kui kaevamist alustasime, tegi Jaak Põldma ülevaate seal kandis 60 aastat tagasi tegutsenud metsavendadest. Ta rääkis, et pärast seda, kui Vene väed 1944. aasta sügisel Eesti vallutasid, pakkusid paljudele varju Karksi kihelkonnas Lilli külas Tündre järve
ääres laiuvad künklikud ja teedeta metsad. Lõuna pool jäävad need vastu Läti piiri.
On teada, et 1944. aasta oktoobris varjus seal rühm Kaitseliitu ja Omakaitsesse kuulunud Lilli küla mehi eesotsas Kaitseliidu jaopealiku, tollase metskonna raamatupidaja Herbert Järvsaluga. Temaga ühinesid taludes palgatööd teinud Parts ja Suuga talu peremees Tulp.