Välu: Miks suvel tänavaid üles kaevatakse?

Kaevetööde puhul tuleb tee tihtilugu kinni panna ja autod mõne muu tänava kaudu ringi suunata.

FOTO: Marko Saarm / Sakala

Oled kindlasti märganud, et Viljandis on mõned teejupid üles kaevatud ning kraavides askeldavad tunkedes töömehed. Suve jooksul tuleb sääraseid kaevamisi veelgi rohkem, sest kopad lüüakse maasse ka mitmel kesklinna tänaval. Miks seda vaja on?

Tellijale

Tänaval kõndides ja nina ette maha vaadates näed ainult asfalti või teekive. Mõnes kohas on aga raske rauast kaanega kaetud auk. Need augud viivad tohutusse maa-alusesse torude rägastikku. Neid torusid on tarvis selleks, et sul kodus kraanist värsket vett tuleks ja duši all käies kasutatud vesi minema voolaks. Vähestel linna vanadel majadel on veel õue peal kaev, kust saab ise ämbriga vett välja vinnata. Enamik hooneid on ühendatud linna all laiuva suure ühise vee- ja kanalisatsioonitrassiga. Lisaks sellele jooksevad maa all torud, mida mööda juhitakse tänavatelt ära vihmavett. Ilma selleta oleks linn pärast iga sadu täis põlvekõrgusi porijõgesid.

Kõiki neid torusid ja trasse tuleb aeg-ajalt parandada ja uuendada. Et kesklinna torud on paigutatud maasse päris ammu, on need kehvas seisus ja linnavalitsusel tuli leida suur summa raha trassi remondiks.

Tagasi üles