R, 9.12.2022
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Pühapäevane pikne pistis järve ääres elektrikapi põlema

Pühapäevane pikne pistis järve ääres elektrikapi põlema
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Eile hommikuks oli põlenud elektrikapp välja vahetatud ja õhtust põlengut meenutas ainult tugev kärsahais parempoolse kapi juures.
Eile hommikuks oli põlenud elektrikapp välja vahetatud ja õhtust põlengut meenutas ainult tugev kärsahais parempoolse kapi juures. Foto: Joel Urbel / Sakala

Pühapäeva õhtul ja öösel Viljandit räsinud äikese suurimaks kahjutööks jäi elektrikapi süütamine järveäärsel Roo tänaval.

Pärast välgulööki abi kutsunud naabermaja peremees Meelis Kard rääkis, et esialgu põles elektrikapp suure leegiga.

«Oma poolteist-kaks meetrit võis leegi kõrgus olla küll,» rääkis ta.

Päästjad panid punasele kukele kiiresti tulekustutiga piiri ja nii sai oht Kardi sõnul üsna kiiresti likvideeritud.

Noored tahtsid veega elektri kallale minna

Õnnetus oleks võinud aga palju kurvemalt lõppeda, sest lähedal viibinud noored olid esialgu tahtnud leeki veega kustutada.

«Õnneks saime enne jaole ja midagi ohtlikku juhtuda ei jõudnud,» rääkis Meelis Kard ning lisas, et omapäi veega elektrikapi kallale minnes oleksid poisid võinud viga saada.

Ta soovis tänada Elektrilevi töömehi, kes vihmast ja öisest ajast hoolimata kapi kiiresti välja vahetasid. «Jalgpalli maailmameistrivõistluste finaali tuli küll sülearvutist jälgida, aga muidu sai vool erakordselt kiiresti majadesse tagasi,» kiitis Kard.

Eesti Energia jaotusvõrgu kommunikatsioonijuhi Tuuli Sokmanni sõnul tuli teade rikkest pühapäeval kell 20.56. Ilmnes, et jaotuskilpi löönud välk lõi korraga rivist välja kaks liini. Ühel neist jäi elektrita neli ja teisel 66 klienti. Kui teine liin sai elektri tagasi kell 2.07, siis neli esimest elektrikatkestuse all kannatanut said voolu tagasi kella kuue paiku hommikul.

«Suurim töö sellise õnnetuse puhul on jaotuskilbi väljavahetamine,» rääkis Sokmann. Tema sõnul võeti piirkonnast tööde lõpetamiseks elekter ära ka hommikul, seda umbes üheksaks minutiks. «Siis oli elektrita 66 klienti.»

Ühel õhtul kaks jaotuskilpi

Tuuli Sokmanni sõnul ei saa seda, kui pikselöök jaotuskilpi satub, just tavapäraseks nähtuseks nimetada. «Suhtlesin dispetšeriga, kes teadis rääkida, et teateid pikselöögist elektrikappi tuleb üsna harva, isegi äikesetormi puhul,» rääkis Sokmann. Eile juhtus seda Eestis aga lausa kaks korda. «Teine jaotuskilp sai löögi Saaremaal,» sõnas ta.

Ka mujal Viljandimaal ei möödunud äike kahju tegemata. Rohkem kui kolm minutit oli elekter ära 262 majapidamisel väljaspool Viljandit. Vooluta olid Õnniste küla Sultsi lähedal ja Kivi küla Karksi kandis. (Sakala)

Märksõnad
Tagasi üles