Ainulaadne Suure-Jaani muusika­festival

Eile alanud heliloojatele Kappidele pühendatud Suure-Jaani muusikafestival tõmbab selgi aastal ligi klassikalise muusika austajaid, sest kokku tulevad Eesti paremad muusikud.

17. korda asetleidev festival pakub külastajatele tuttavat programmi. «Festivali üldpilt on igal aastal suhteliselt sarnane olnud. Kontseptsioon on ikka üks ja on teatud traditsioonilised kohad, kus käiakse, ent esinejad on igal aastal uued ja kohad samuti,» sõnab festivali peakorraldaja Kätlin Kink.

Kuigi muusikapeol on olnud nii paremaid kui halvemaid aegu, on ainulaadsus ja korraldajate järjepidevus aidanud sel püsima jääda. Eriti väärib äramärkimist kunstiline juht Andres Uibo, kes ise sel aastal Suure-Jaani kirikus koos Nadia Kuremiga jaanipäevakontserdi annab. Suureks abiks on olnud ka aastatepikkune toetus vallavalitsuselt, kes igal aastal on nõus festivali korraldamise majanduslikku riski kandma.

Noorematele vaatajatele on eraldi programm neljapäeval, festivali lastepäeval «Kantri alati jääb». Päeva juhivad Jaan Elgula ning Toomas ja Inga Lunge. Pühapäev on aiakohvikute päev, mil mitu peret avavad oma koduõue, et pakkuda kohvi ja maitsvaid koduseid hõrgutisi.

Reedel kaldub festival pärast Eesti riikliku sümfooniaorkestri kontserti oma tavapärasest klassikalisest joonest veidi kõrvale ja lavale astub Rock Hotel. «Minu isiklikud lemmikud juba lapsepõlvest saadik on Ivo Linna ja Rock Hotel ning võib öelda, et see on minu elu suursündmus,» rõõmustab Kätlin Kink.

Muusikapidu kulmineerub 23. juuni varahommikul Päikesetõusukontserdiga Hüpassaare rabasaarel. Üles astuvad Soo-orkester, sopran Nadia Kurem, trompetist Indrek Vau, Eesti noorte segakoor, dirigeerivad Toomas Vavilov ja Peeter Perens. «Päikesetõusukontsert on tõesti midagi ainulaadset, sellesarnast pole võimalik kusagil mujal kogeda,» kiidab festivali tipphetke ka peakorraldaja.

Festivalile panevad punkti Lauri Saatpalu ja ansambel Dagö. Pärast kontserti süüdatakse Suure-Jaani laululava juures jaanituli.

Tagasi üles