Sisukord
Paberleht
Paberleht

Märkus kaotab tagatisraha nõude

2 min lugemist
Ainus avalik koht, kus on lubatud mootorpaate treilerilt Viljandi järve lasta, asub linnapoolsel kaldal vetelpäästejaama kõrval. Teine selline paik jääb Sammuli puhkekeskuse alale, mis on eravaldus. FOTO: Elmo Riig / Sakala

Viljandi linnavolikogu tänase istungi päevakorras on eelnõu, mille jõustudes kaob Viljandi järvel isikliku mootorpaadiga sõita tahtvatel inimestel kohustus selle eest kopsakat tagatisraha maksta.

Tellijale Tellijale

Muudatuse ajendiks on mullu septembris õiguskantsleri büroost raekotta jõudnud märgukiri, milles seisab, et Viljandi on kohalikul veekogul mootorsõidukite kasutamist korraldades läinud mitmes mõttes põhiseadusega pahuksisse.

Täpsemalt öeldes sattusid õiguskantsler Indrek Tederi tähelepanu keskmesse võimsamat sorti mootorpaatide kasutamist puudutavad sätted. Neist peamine on punkt, mis nõuab rohkem kui 10-kilovatise mootoriga aluse kasutajalt järvele mineku eest 63 euro suurust tagatisraha ning näeb ette võimaluse summa tagastamata jätta, kui juht rikub eeskirja. Samuti on öeldud, et sellise võimsusega veesõidukeid võib vette lasta ainult ühes kohas, vetelpäästejaama juures.

23.09.2020 24.09.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto