Traagilisest õnnetusest jäi puudu mõni sentimeeter

Sakala lavastas Kesklinna kooli õpilaste ja toimetuse autode abil kolmapäevase ohtliku vahejuhtumiga sarnaneva olukorra. Et Jakobsoni tänav on Viljandi üks liiklustihedamaid ning seal silkab kümneid lapsi, võib oletada, et samalaadseid olukordi tuleb seal ette kahetsusväärselt tihti.

FOTO: Elmo Riig / Sakala

«Olen praegugi veel šokis,» kirjeldas Kersti Jõgi tunnet, mis valdas teda, kui oli Viljandi Kesklinna kooli ülekäiguraja juures sattunud ehmatava juhtumi osaliseks.

Tellijale

Veel tunde hiljemgi naisel hirmujudinaid tekitanud situatsioon leidis aset läinud kolmapäeva pärastlõunal Jakobsoni ja Kõrgemäe tänava ristmikul, mille ülekäigurada kasutavad igal tööpäeval sajad naabruses asuva kooli lapsed ja õpetajad.

Olles teel Viljandi lähedal asuvasse suvekoju, peatas Jõgi kõnealuses paigas oma auto ning andis sel kombel kahele vöötraja alguses seisvale poisile märku, et nood võivad turvaliselt teele astuda. Mõni sekund hiljem valgus naise otsmikule külm higi, sest samal hetkel, kui jütsid tema auto varjust välja astusid, tuhises nende nina alt kiirust vähendamata läbi teine auto – hoolimata selles, et sealsamas sebra ees on asfaldile kinnitatud metallist «lamav politseinik».

Tagasi üles