Sisukord
Paberleht
Postimees
Postimees digipakett
Postimees digipaketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli digipakett

Elektrooniline haigusleht aitab raha kiiremini kontole

2 min lugemist
Elektrooniline asjaajamine on juba mõnda aega paberimajanduse tiibu kärpinud. Nüüd saavad tööandjad riigiportaali vahendusel ka haiguslehti haigekassale edastada. FOTO: Marko Saarm / Sakala

Haigekassa juurutab elektroonilist töövõimetuslehte, mille kasutuselevõtt tähendab tavainimesele eelkõige seda, et hüvitise pangakontole laekumist ei pea enam ootama nädalaid, nagu on seni haiguste kõrg­ajal juhtunud.

Tellijale

Kui seni on meil tulnud töövõimetus- või hoolduslehel olemise järel tervena taas perearsti juurde minna, et ära tuua paberil haigusleht, siis nüüd on see vajadus kadumas. Nimelt on haigekassa paberil esitatavat töövõimetuslehte asendamas internetis liikuva e-lehega.

Tänavu võivad tööandjad selle süsteemiga liituda, aga tuleval aastal kaob kõigil paberil töövõimetuslehtede haigekassale esitamise kohustus. Seega ei väljasta arstid siis enam paberil töövõimetuslehti.

08.04.2020 10.04.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto