Hommikul paigaldatud signalisatsioon aitas varga õhtuks politseimajja

Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Tasuliste WC-de automaatkassad on paari aasta jooksul varaste saagiks langenud kümneid kordi.
Tasuliste WC-de automaatkassad on paari aasta jooksul varaste saagiks langenud kümneid kordi. Foto: Elmo Riig / Sakala

Esmaspäeva hommikul Viljandi avalikele WC-dele pandud signalisatsioon tasus end kohe esimesel õhtul ära ning käimla kassa juures askeldanud varas tabati otse sündmuspaigal.

Linnavalitsus lasi nädala algul kahele avalikule WC-le signalisatsiooni panna sellepärast, et vargad lõhkusid regulaarselt käimlate kassasid. Tualette haldava osaühingu Pesuekspert juhataja Tiit Jürmanni sõnul oli esmaspäevane varas tänavu juba viies.

Vargad hakkasid WC-de rahasahtleid lõhkuma eelmisel aastal ning mõnel juhul said nad sealt isegi üle saja euro. Paaril korral õnnestus politseil vargad tabada ja kohtu ette viia, kuid kuriteod ei lakanud.

Pesuekspert asus tänavu küll kassasid tihedamini tühjendama ning ehitas neile ümber turvised, kuid vargad leiutasid aina uusi mooduseid, kuidas kassasid lõhkuda, ning sellega tekitatud kahju oli suurem kui kaotsi läinud rahasumma.

Umbes nädal tagasi, kui vargad viimati kassasid lõhkusid, said nad 40 senti, ent tegid kahju peaaegu saja euro ulatuses.

Esmaspäeval kell 21 sai turvafirma juhtimiskeskus häire ning kohalesõitnud patrull avastas varga maavalitsuse all asuva WC kassa kallalt. Jürmanni sõnul oli too suutnud pisut kassat lahti kangutada, kuid rahani polnud veel jõudnud.

Varas anti üle politseile.

Märksõnad

Tagasi üles