Haigla saab kopsaka investeeringu

Viljandi haigla

FOTO: Elmo Riig / Sakala

Sotsiaalminister Hanno Pevkur allkirjastas käskkirja, millega kiitis heaks Viljandi haigla projekti õendus- ja hooldusteenuste infrastruktuuri arendamiseks Euroopa Liidu struktuuritoetuse vahendite kaasabil. Projekti kogumaksumus on 32,9 miljonit krooni, millest 21,9 miljonit eraldatakse Viljandi haiglale Euroopa Regionaalarengu Fondist.


Sotsiaalminister Hanno Pevkuri sõnul on vajadus õendus- ja hooldusteenuste järele Eestis suurenemas. «On tõsiasi et eakate protsent elanikkonnast pidevalt kasvab, mistõttu peab ka haiglate valmisolek hooldusravi pakkumiseks tõusma. Hea, et eurovahendite abil saame lähiaastatel hooldusravivõimalusi märkimisväärselt parandada ja seeläbi pakkuda eakatele paremat hooldusravi,» ütles minister.

Investeeringuga toetatakse Viljandi Haigla vana hoone rekonstrueerimist ja juurdeehituse rajamist. Õendus- ja hooldusteenuste infrastruktuuri arendamiseks eraldati Euroopa Regionaalarengu Fondist toetusteks kokku 431 miljonit krooni, millele lisandub kaasfinantseering. Toetuse taotluse esitasid 20 investeeringute kava taotlejat kõigist Eesti maakondadest.
 

Tagasi üles