Mõisaküla bussiliinil muutub veebruarist vedaja ja number

Varemalt teenindas varahommikust ja õhtust Viljandi ja Mõisaküla vahelist liini Mulgi Reisid. Veebruarist hakkab sellel liinil sõitma Automan. Liini numbriks saab 409 asemel 49.

FOTO: Marko Saarm / Sakala

Hommikune ja õhtune bussiliin Mõisaküla ja Viljandi vahel jääb reisija jaoks samasuguseks, kuid muutub vedaja ja liininumber.

Tellijale

Viljandi maavalitsus korraldas sügisel avaliku konkursi, et leida teenindaja liinile number 409 Mõisaküla–Viljandi. Uut teenusepakkujat otsiti seoses kommertsliine teenindava vedaja Mulgi Reisid loobumisega teenusest.

Automan võtab üle
Maavalitsuse teatel ei soovinud bussifirma sellel liinil enam vedamist jätkata, sest üksnes piletitulust ei olnud võimalik liini teenindamisega seotud kulusid katta. Et antud bussiliin on piirkonna inimestele oluline, kuulutas Viljandi maavalitsus vastavalt seadusele välja uue kommertshanke.
Vedajatepoolseid pakkumisi hankele ei tulnud ning maavalitsus tegi praegu Lõuna-Viljandimaad teenindavale ettevõttele osaühing Automen ettepaneku suurendada praeguse lepingu mahtu.
Sellega nõustuti ning alates 1. veebruarist 2014 liidetakse praeguse bussiliini number 409 teekond ja väljumised liiniga nr 49.

Tagasi üles