Läheneb riigieksamite valimise tähtaeg

Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Eesti keele riigieksam Paalalinna gümnaasiumis.
Eesti keele riigieksam Paalalinna gümnaasiumis. Foto: Elmo Riig / Sakala


20. jaanuariks peavad gümnaasiumiõpilased valima riigieksamid. Samaks ajaks peavad oma valiku tegema ka varemlõpetanud, kutseõppeasutuste õpilased ja välisriigis õppivad isikud. Riigieksamitele saab registreeruda eksamite infosüsteemis.

Käesolevast õppeaastast peab õpilane gümnaasiumi lõpetamiseks sooritama riigieksami eesti keeles või eesti keeles teise keelena, matemaatikas ja võõrkeeles ning gümnaasiumi koolieksami, õpilasuurimuse või praktilise töö.

Eesti keele riigieksamite korralduses muudatusi ei ole. Matemaatika riigieksami puhul peab õpilane valima kitsa või laia kursuse alusel koostatud eksamitöö vahel.

Võõrkeele riigieksami puhul on õpilasel järgmised valikuvõimalused: sooritada riigieksamina Innove vahendusel rahvusvaheline prantsuse, saksa või vene keele eksam tasemel B1 või B2, esitada eksamile registreerimisel vähemalt B1-tasemel keeleoskust tõendav dokument varem omal kulul sooritatud ja riigi tunnustatud inglise, prantsuse, saksa või vene keele (võõrkeelena) rahvusvaheliselt eksamilt või sooritada riigi koostatav inglise keele riigieksam (B1- ja B2-tase koos). Innove vahendusel tehtavatelt võõrkeeleeksamitelt saab rahvusvaheliselt tunnustatud keeleoskuse tunnistuse.

Riigieksamitele registreerimise tähtaeg on 20. jaanuar. Sellest õppeaastast on võimalik riigieksamitele registreeruda eksamite infosüsteemis aadressil https://eis.ekk.edu.ee/. Õpilased saavad registreerimise kohta täpsemat infot oma koolist. Varem lõpetanud saavad eksamitele registreeruda riigiportaali www.eesti.ee vahendusel.

2014. aasta riigieksamid algavad 23. aprillil eesti keele kui teise keele kirjaliku osaga ning lõpevad 12. juunil saksa keele riigieksami suulise osaga. Riigieksami e-tunnistused on kättesaadavad ja allalaaditavad 20. juunist riigiportaali www.eesti.ee päringukeskkonnas.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles