Alaealine varas läks seitsmeks kuuks vangi

Viljandi kohtumaja

FOTO: Elmo Riig / Sakala

Kohus saatis detsembri algul vangi alaealise Abja valla noormehe, kes varguste eest tingimisi vangistust kandes käis mitmel korral Abja vallas ning püüdis ärandada kolme autot.

Lisaks vangistusele tuleb 17aastasel noormehel või tema vanematel tasuda ka ohvritele tehtud kahju 2275 eurot ning tasuda riigile kohtukulusid 360 eurot.

Varem juba korra varguste eest süüdi mõistetud, kuid vangistusest pääsenud nooruk tungis novembri keskel ühte eramusse ja varastas sealt elutoast vitriinkapist 2004 aasta hõbedast Prantsusmaa meenemündi väärtusega 100 eurot, testri väärtusega 15 eurot ja metallist karbis lõhnavee väärtusega 15 eurot.

Maja juurest kuurist varastas ta 15 eurot maksva sõrgkangi, mida ta kasutas akna kaudu majja tungimiseks.

Detsembri algul tungis murdis ta Abja valla Abjaku külas lahti Kuritse lasketiirus asuva hoone ukse ning varastas spordiseltsile kuuluva 300 eurot maksva rajakaamera.

Lisaks ärandas või püüdis ärandada nooruk kolme autot. Samal novembri ööl kui ta tungis sisse eramajja, püüdis ta sama maja eest varastada ka talu ees seisnud sõiduautot. Ta lõhkus lahti auto uksed, eemaldas iluvõre ja roolikatte, kuid ei suutnud autot käivitada. Lahkudes võttis ta autost kaasa 80 eurot maksva CDmängija.

Samal ööl püüdis ta varastada naabruses asuva maja juurest ka teist autot, kuid ei suutnud seda käivitada. Küll aga lõhkus ta roolikatte ning varastas autost kümme pakki sigarette.

Kohtus selgus, et auto ärandamine oli noorukil õnnestunud aga tükk aega varem ehk augusti lõpus, kui ta tungis ühte lukustatud garaaži ja varastas sealt Mazda 323 sõiduki. Sellega sõitis ta ümbruskonnas ringi, kuid lõbusõit lõppes sellega, et nooruk sõitis sellega Abjaku külas kraavi.

Sama nooruk seisi varguste eest kohtu ees ka aprillis, kui ta mõisteti süüdi süstemaatiliste varguste eest. Kohtu selgus, et toona 16aastast noorukit kihutas vargile tema enda isa.

Isale määras kohus toona kuue kuu pikkuse tingimisi vangistuse. Pojale määrati karistuseks neli kuud vangistust, aga see asendati ühiskondliku töö tegemise kohustusega.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles