P, 10.12.2023

Võrtsjärv pääses finaali

Sakala
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Foto: Elmo Riig / Sakala

Turismi- ja loodusekspertidest ning Ettevõtluse Arendamise sihtasutuse esindajatest koosnev rahvuslik žürii kuulutas eile välja võistluse «Eesti avastamata aarded. Veeturism» kolm finalisti.

Nendeks osutusid Muhu saar (esitaja mittetulundusühing Väinamere Uisk), Peipsiveere Sibulatee (esitaja mittetulundusühing Sibulatee) ja Võrtsjärve piirkond (esitaja Võrtsjärve sihtasutus).

Iga sihtkoht kandideeris kolme turismitootega, mida hinnati viie palli süsteemis. Žürii arvestas piirkonna ja turismitoodete autentsust, toodete atraktiivsust nii sise- kui välisturistile, sihtkoha jätkusuutlikkust ning etteplaneeritust vähemalt kolmeks järgmiseks aastaks. Lisaks olid olulised kriteeriumid piirkonna turunduse läbimõeldus ja toetava infra­struktuuri tase.

Ettevõtluse Arendamise sihtasutuse turismiarenduskeskuse direktori asetäitja ja žürii esimees Marje Braun­brück ütles, et üks tähtis näitaja oli ka piirkonna turismiettevõtjate ning avaliku ja kolmanda sektori koostöövõimekus. «Just see annab piirkonnale selge edumaa turismisihtkohana läbilöömiseks.»

Võrtsjärve piirkonna puhul tõi žürii esile ettevõtjate ning avaliku ja kolmanda sektori tugevat koostööd nii rahvusvahelisel tasandil, piirkonna arendamisel kui projektide rahastamisel.

Võrtsjärve tunnuslause «Vaatame tulevikku» peegeldab tõhusat koostööd ning on loonud Võrtsjärvest tervikliku ja mitmekülgsete turismitoodetega veeturismi piirkonna.

«Võrtsjärvel on kõik kompaktselt olemas — järv, kalurid, ajalooline kalepurjekas ja külaelu koos kohaliku käsitööga — ning seda osatakse Eesti tasandil ka esitleda,» tõi Marje Braunbrück näiteks.

Ettevõtluse Arendamise sihtasutus kuulutas võistluse «Eesti avastamata aarded. Veeturism» välja märtsi algul. Ettevõtmine on osa Euroopa Komisjoni algatatud projektist «European Destinations of Excellence». Tänavu konkureeris võistlusel üheksa sihtkohta. Võitja otsustab rahvusvaheline žürii 3. juunil.

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles