/nginx/o/2013/10/17/2552920t1hb4ea.jpg)
Kohalike valimiste eelhääletamine osutus Viljandimaal võrreldes nelja aasta tagusega loiumaks. Samas pole teada, kui paljud siinsed hääleõiguslikud elanikud valisid internetis.
Vabariigi valimiskomisjoni andmetel osales kolmapäeval kell 20 lukku pandud eelhääletusel 11,54 protsenti Viljandimaa valijatest ning see on teiste piirkondade kõrval keskpärane või pigem kehv tulemus. Kõige agaramalt käisid samal ajal valimiskastide juures Jõgevamaa inimesed — seal arvutati osalusprotsendiks 15,67.
Viljandimaalastest ükskõiksemalt suhtusid eelhääletusse inimesed kuues maakonnas: Harju-, Ida-Viru-, Pärnu-, Rapla-, Saare- ning Tartumaal.
Kogu Eesti peale kujunes eelhääletuse protsendiks 24,36. Selle sisse on arvutatud ka e-hääletuse tulemused, mille jagunemine maakonniti tehakse avalikuks alles pärast valimistulemuste avalikustamist pühapäeva hilisõhtul.
Maakonna valimiskomisjoni juht maasekretär Küllike Kütt leidis, et siinne eelhääletuse protsent üllatust ei pakkunud. „Kui näitaja kõigub eri valimistel protsendi või poolteise võrra, on see igati ootuspärane. Igal juhul ei näe ma põhjust väita, et eelhääletamine on populaarsust kaotamas, sest suurusjärk on ikkagi sama mis eelmisel korral. Pealegi oli e-hääletamine üle riigi aktiivsem kui kunagi varem,“ arutles ta.
Viljandimaa valimiskomisjonide töö on läinud ladusalt ning ametlikke proteste nende tegevuse kohta pole esitatud. On olnud vaid paar pisemat sorti segadust. Nii näiteks ei uskunud üks eestkostja õigusega inimene valimiskomisjoni töötajate väidet, et tal pole õigust oma hoolealuse eest hääletada. Ühel teisel valijal jäi aga hääletamata seetõttu, et tal polnud esitada isikut tõendavat dokumenti, vaid kiri, mis kinnitas, et tema ID-kaart on pikendamisel.
Kohalike valimiste põhipäev on eelolev pühapäev, mil kõik jaoskonnad on avatud kella 9—20.