Kale triivis Viljandi järvele

Aivar Aotäht
, reporter
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Kalepurjekas Liisu seati Viljandi järvel sõiduvalmis läinud pühapäeval, ametlik avasõit tehakse sel laupäeval.
Kalepurjekas Liisu seati Viljandi järvel sõiduvalmis läinud pühapäeval, ametlik avasõit tehakse sel laupäeval. Foto: Peeter Kümmel / Sakala

Nädalavahetusel veoki järelhaagisel Valma paadikuurist Viljandi järvele jõudnud kalepurjekas Liisu hakkab uues asukohas lõbusõite tegema.


Algatuse taga seisavad mittetulundusühingu Kaleselts mehed Ants Leiaru ja Marko Vaher.«Idee tuli ootamatult nagu ikka,» lausus ühingu juhatuse liige Leiaru. «Mullu sõitsime Liisuga Võrtsjärvel ning inimesed tundsid huvi, miks ei võiks seda teha ka Viljandi järvel. Otsustasimegi tänavu proovida. Teine purjekas jääb Võrtsjärvele.»Esimese ametliku sõidu teeb Liisu sel laupäeval, 1. mail. Edasi läheb kale Viljandi järve vetevooge kündma juhul, kui sõit on ette tellitud. Niisama kalda ääres seistes Liisu sõitjaid ootama ei hakka, sest kaks peamist meeskonnaliiget on kutselised kalurid ega saa põhiametit unarusse jätta.Leiaru sõnul võetakse pardale kuni 25 huvilist, aga kes tahab, võib paadi ka ainuüksi enesele reserveerida.Liisu on uus veesõiduk, mis sai esimest korda vette mullu augusti viimasel päeval. Kalepurjekal on ka mootor, seega ei sõltu liikumine ainult sobivas suunas puhuvast tuulest. «Niipalju kui võimalik, liigume siiski purjede jõul,» lausus Leiaru.Kalepurjekas on ligi 12 meetrit pikk ja 3,8 meetrit lai ning tema süvis on 40 sentimeetrit. Kaks kolmnurkset purje ulatuvad pindalalt peaaegu 70 ruutmeetrini.

Tagasi üles