Käsipallurid viigistasid veerandfinaali

Viljandi HC käsipallimeeskond alistas kolmapäeval Eesti meistrivõistluste veerandfinaalseeria teises vastasseisus Aruküla. Foto: Elmo Riig / Sakala

Viljandi HC käsipallimeeskond alistas kolmapäeval Eesti meistrivõistluste veerandfinaalseeria teises vastasseisus 30:19 Aruküla, viigistades sellega kahe võiduni peetava finaalseeria.

Tasavägises ja närvilises õhkkonnas kulgenud avapoolaeg lõppes kodusaalis mänginud viljandlaste 15:12 paremusega. Teisel poolajal initsiatiivi haaranud Viljandi HC kasvatas tasapisi edu ja kümme minutit enne kohtumise lõppu olid vastased tõsisemast vastupanust juba loobunud.

Kodupublikule ilusaid rünnakuid ja tõhusat kaitsetegevust näidanud viljandlaste suurim väravaviskaja oli 12 tabamusega Marko Koks. Kirsto Voika kontole kirjutati seitse, Ott Varikule viis ja Taavi Tibarile kolm väravat ning korra olid resultatiivsed Kristjan Koovit, Vitali Vorobjov ja Robert Lõpp. Häid tõrjeid tegid mõlemad mänguaega saanud viljandlaste väravavahid Aleksander Tund ja Rasmus Ots.

Kahe võiduni peetava Viljandi HC ja Aruküla vaheline veerandfinaalseeria saab lahenduse laupäeval kell 16 Aruküla spordihoones algavas kolmandas vastasseisus. Nädal varem sealsamas aset leidnud esimeses mängus pidi Viljandi HC tunnistama vastaste üheväravalist paremust.

Paari võitja saab poolfinaalis vastaseks põhiturniiri parima Põlva Serviti.