Konkurendid lasid Keenia mehel rahulikult minna

58. Viljandi linnajooksu võitis Keeniast pärit Ibrahim Mukunga uue rajarekordiga, läbides distantsi 41 minuti ja 50 sekundiga. Foto: Marko Saarm / Sakala

Viljandi linnajooksu esimene mustanahaline võitja Ibrahim Mukunga nautis nii võistlustrassi kui kõhedat sügisilma.

Pühapäeval linnajooksu põhidistantsi kõigi aegade parima tulemuse, 41 minuti ja 50 sekundiga läbinud keenia spordimehe ainus kaaslane rajal oli Raivo Nõmm, kes talle jalgratta seljas teed juhatas.

Võitjast peaaegu kaks minutit hiljem jõudis finišisse Tiidrek Nurme ja kolmanda kohaga pidi leppima kahel varasemal aastal selle jooksu võitnud Kaur Kivistik. Üldse sai 13,7-kilomeetrisel distantsil tulemuse kirja 242 startinut.