Sisukord
Paberleht
Postimees
Postimees digipakett
Postimees digipaketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli digipakett

Viljandimaa noortalunikud olid kõige innukamad rahaküsijad

2 min lugemist
Pool noortaluniku toetuse summast tuleb kulutada oma majapidamises põhivahendite tarvis, näiteks hoone ehitamiseks või traktori ostmiseks. Traktorit soetada soovisid Viljandimaa taime- ja loomakasvatajad taotluste põhjal kõige enam. FOTO: Marko Saarm / Sakala

Novembri keskpaigas saab selgeks, kuidas jaotatakse põllumajandusliku tegevusega alustavate noorte ettevõtjate toetuseks tänavu ettenähtud neli miljonit eurot.

Tellijale

Raha soovib tänavu 230 Eesti noortalunikku ja taotletav kogusumma on ligi üheksa miljonit eurot. Viljandimaalt küsib toetust 32 noortalunikku summas 1 257 619 eurot. Nii palju selle toetuse tahtjaid pole üheski teises maakonnas ja ka taotletav kogusumma on siin kõige suurem.

Viljandimaale järgnevad Lääne-Virumaa 24 ja Saaremaa 23 taotlejaga. Seal on raha küsitud suurusjärgus 900 000 eurot. Näiteks Läänemaal kirjutas aga noore ettevõtja toetuse saamiseks äriplaani kaheksa inimest ja Ida-Virumaal soovivad kolm noortalunikku kokku 104 780 eurot.

08.04.2020 10.04.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto