Lasteaialapsed näitasid jäätmemoodi

Väluste Kalli-Kalli kodu laste moeetendus

FOTO: Elmo Riig / Sakala

Neljapäeva õhtul astusid Tarvastu Naeruvõru lasteaia Väluste Kalli-Kalli kodu lapsed moelavale, et näidata kokkutulnutele jäätmetest valminud töö-, vabaaja- ja pidulikke rõivaid.


Vanemate, lasteaiaõpetajate ja laste ühisel jõul valminud rõivad olid tehtud piimapakkidest, mullikilest, kommipaberitest, CD-dest ja paljust muust, mida inimesed prügina ära viskavad.

Ettevõtmise hing, õpetaja Maire Maasik ütles, et materjali hakati koguma juba eelmise aasta oktoobrist. Ainuüksi piimapakke saadi kokku üle tuhande. Materjal pandi kokku teibiga.

«Eeltöö oli suur, rõivaste valmistamine oli juba lihtsam,» lausus Maasik. «Kavandeid me ei teinud, kõik rõivad on tehtud sündinud pähe tulnud ideede järgi.»

Lasteaia juhataja Merike Tulp ütles, et üritusega taheti luua lastele lõbus meeleolu, anda neile esinemiskogemust ja tekitada kokkutulnutes huvi jäätmete kasutamise vastu. Prügist oli tehtud kleite, kübaraid, vöid, kikilipse, mantleid ja muud rõivaesemeid, samuti käekotte. Neid saab edaspidi näha näitusel Naeruvõru lasteaias.

Moe-show MASU ehk «Madalseisuaja soodsad uuendused» oli lasteaednike seltsi keskkonnateemaline üritus, mille sarnaseid korraldatakse kõigis Tarvastu valla lasteaedades.

Tagasi üles