Lillemüüjad trotsivad vähest ostuhuvi

Vello Pille ütleb, et tulpe suudab igaüks talvisel ajal oma kodu aknalaual õitsema meelitada, sest nood nõuavad üsna vähe valgust.

FOTO: Peeter Kümmel / Sakala

Lillepoodides tehakse juba ettevalmistusi 8. märtsiks, päevaks, mil Eestis ja kogu Ida-Euroopas kõige rohkem lilli ostetakse.


Viljandis Centrumis ja Maksimarketis lillekauplust pidava Floreas Viljandi juht Margus London kinnitab, et nii Viljandis kui mujal Eestis pole lillede läbimüük kõige suurem mitte emadepäeval, vaid just naistepäeval.«Kõik naised pole emad, aga iga ema on ühtlasi naine,» põhjendab ta. «Pealegi on emadepäeval ilm juba soojem ning õisi saab ka loodusest ja koduaiast.»Kõige paremini lähevad Margus Londoni sõnul kaubaks lõikelilled, eelkõige nartsissid ja roosid. Üldiselt on aga lillemüük viimastel kuudel majanduslanguse tõttu kõvasti vähenenud.Ometi usub London, et tänavu 8. märtsil võib see mulluse ja tunamullusega võrreldes isegi kasvada, sest eelmistel aastatel jäi naistepäev laupäevale ja pühapäevale, nüüd on aga esmaspäeval. «Paljud mehed ostavad ju õisi ka oma naissoost kolleegidele.»


Tagasi üles