Ramsi mees oli kalapeol edukaim jääaugu puurija

Sakala
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Kalapüügivõistlust "Kuldkala" peeti laupäeval Pühajärvel.
Kalapüügivõistlust "Kuldkala" peeti laupäeval Pühajärvel. Foto: Andres Ehrenpreis/Tartu Postimees

Laupäevasel Pühajärve kalapüügivõistlusel läksid suuremad auhinnad teistesse maakondadesse, kuid jääaugu puurimises tegi teistele silmad ette Ramsilt pärit Talvo Viira.


Võisteldi kolmes voorus, igas neist tuli osavõtjatel puurida neli auku. Kaks kiiremat pääsesid edasi järgmisesse vooru ning lõppkokkuvõttes osutus parimaks Viljandimaa mees. Ta sai auhinnaks jääpuuri.

«Jää paksus oli umbes 60 sentimeetrit ja seda kattis paks lumi,» rääkis Talvo Viira. Tema tõmbas järvest välja kaks kiiska.

Võistkonnavõistlusel tuli püüda 24 sentimeetri pikkune särg. Ülesanne polnud kergete killast ning ülemõõtmisele tõid oma särje 42 võistkonda 186-st.

Kõige täpsemini täitis ülesande võistkond Kuuni Pärsti vallast. Nende püütud särje pikkus oli 24,2 cm sentimeetrit ja neli võistkonna liiget sõidavad selle eest kalastusreisile Norrasse. Millimeetriga jäi alla võistkond Võrtsu Konksud, kes läheb kalastama Ahvenamaale.

Võistlejad said 131-st märgistatud ahvenast kätte kolm, sama palju kui mullu. Peaauhindadeks olid kilogramm kulda ja 100 000 krooni, kuid püütud kalad neid võite ei andnud. Seepärast võistlesid kolm märgisega kala tabanud võistlejat 100 000 krooni nimel mälumängus. Kõige kauem suutis päevajuhi kalateemalistele küsimustele õigeid vastuseid anda tartlane Tim Matjus.

Püügis lõi kaasa 1623 registreerunud võistlejat, mullu oli neid 2382.

Viira hinnangul oli viljandimaalasi Pühajärve kalapeol palju. Oma osa andsid nad ka külaliste lõbustamiseks, sest kõrvuti Kuldse Trioga esines Tarvastu segakoor Üits Viis koos solist Jaanus Saagoga.

Tagasi üles