Kalemeistrid toovad oma kätetöö Viljandi järvele

Sakala
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Marko Vaher ja Ants Leiaru said Liisu valmis mullu suvel.
Marko Vaher ja Ants Leiaru said Liisu valmis mullu suvel. Foto: Elmo Riig / Sakala

Võrtsjärve-äärne mittetulundusühing Kaleselts toob eelseisval suvel Viljandi järvele ühemastilise purjeka Liisu, mis hakkab soovijatele lõbureise tegema.


«1. maiks peaks kalepaat Viljandis olema ja seisma hakkab ta hüppetorni juures,» rääkis Liisu kapten Marko Vaher.

Üks lõbureis vältab umbes tunni. Algul sõidetakse järve Orika-poolsesse otsa Sammuli lähedale ja siis tagasi lähtekohta. Vastutuult liigub purjekas mootori abiga, soodsa tuulega heisatakse aga puri.

«Viljandi järvel puhuvad enamasti lõunakaarte tuuled ja seetõttu algab sõit ilmselt mootori jõul,» lausus kapten.

Marko Vaher arvas, et sõite hakatakse tegema neljapäevast pühapäevani ettetellimisel. Teine purjekas Paula jätkab reisihuviliste sõidutamist Võrtsjärvel.

Kapten ütles, et pole koos pootsman Ants Leiaruga veel mõelnud sõitude tasuvusele, teadmata on ka see, kui palju huvilisi Viljandi järvel seilata soovib. «Meile on lihtsalt huvitav teisel veekogul sõita,» seletas ta.

Valmas Paadimeistri paadikuuris valminud Liisu sai esimest korda vett katsuda eelmise aasta 31. augustil ja tegi sügisel huvireise Võrtsjärvel.

40-sentimeetrise süvisega purjekas on 11 meetrit 99 sentimeetrit pikk ning 3 meetrit 80 sentimeetrit lai, tal on kaks kolmnurkset purje pindalaga ligi 70 ruutmeetrit.

Kaleseltsi meestel on plaanis ehitada kolmaski kalepaat. See jääb sõsaratest mõnevõrra väiksemaks.

Märksõnad

Tagasi üles