Saada vihje

Muusikud loovad üheskoos lastelaule

Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Copy
Lastelaulude loojad Maarika Reimand (vasakul) ja Anu Röömel vahetavad esimesena nimetatu kodus mõtteid äsja valminud plaadi ja pühapäevase kontserdi üle.
Lastelaulude loojad Maarika Reimand (vasakul) ja Anu Röömel vahetavad esimesena nimetatu kodus mõtteid äsja valminud plaadi ja pühapäevase kontserdi üle. Foto: Peeter Kümmel

Pühapäeval kell 14 esitavad lapsed Võhma kultuurikeskuses Anu Röömeli ja Maarika Reimandi loodud laule, mis on kantud ka plaadile.

Plaat kannab nime «Kirju-mirju». Selles on veerandsada pala, millest üheksa on loonud Maarika Reimand ja kuueteistkümne autor on Anu Röömel. Neist üks, Anu Röömeli sõnade ja viisiga «Lõbus sügis» andis plaadile nime. See algab nii: «Kes küll värvis puude lehed kirju-mirju kollaseks? See on sügis...»

«Lõbusa sügise» esitab Võhmas kuue-aastane Merilin Prantsus.

«Täna ma olla võiks päike või tuul... Kevadeõitekski mõelda võin end...» laulis kuueaastane Katrina Reimand oma kodus. Lapsed ikka esinevad, kui on külalisi. Tema on erand selles mõttes, et mudilasi laulma õpetav ema jagab õpetust ka oma tütrele. Katrina on üks neist, kes pühapäevasel kontserdil Võhmas lavale astub, esitades «Sellise soovi» — sama pala, milles laulja tahaks olla päike, kuu või koguni kevadeõis.

Koostöö annab parema tulemuse

Maarika Reimand jäi Võhmas väikesi õpetades lauluvara vähesuse tõttu hätta: neile sobivate sõnade ja viisiga palu lihtsalt polnud. Nii ta laule kirjutama hakkaski ning ärgitas ka õpilasi endile viise looma, olles neile igapidi toeks ja pannes lood noodikirja. Võhma rahvas on kuulnud ajapikku mitut kontserti, millel on kõlanud laste loodud ja esitatud laulud.

Nüüdseks on Anu Röömel ja Maarika Reimand juba neli aastat ühe katuse all töötanud. Esimesena nimetatu on muusikakoolis staažikas klaveriõpetaja ning niisama kaua teatakse teda kui heliloojat. Alles sel aastal ilmus temalt lastelaulude kogumik. Üldse on ta loonud üle poolesaja laulu.

Varasem võhmalane Maarika Reimand hakkas Viljandi muusikakoolis solfedžot, hääleseadet ja klaverisaate kujundamist õpetama, lisandus tütarlaste ja väikelaste koori juhendamine.

«Meie kahe koostöö algas kevadel, siis salvestasime esimesed lood suvel ilmunud plaadile,» rääkis Anu Röömel.

«Anul on palju häid laule ning mul palju väikseid soliste, kes neid esitada võivad,» lisas Maarika Reimand põhjuse, miks nad hakkasid üheskoos plaati tegema ja kontserti ette valmistama. Tema palad olid valminud mõni aasta varem.

Väiksed solistid õppisid laule igaüks omaette ja Margus Müür salvestas samuti igaüht eraldi.

«See polnud lastele kerge — Maarika on nõudlik pedagoog,» sõnas partnerist helilooja salvestamisprotsessist kõneldes. «Eelolev kontsert on neile kui kingitus: nad kuulevad üksteist ning saalis on nende vanemad ja sõbrad.»

Järgmine kontsert on planeeritud 15. detsembrile, see tuleb Viljandis Jaani kirikus.

Laulud pole lõppenud

Maarika Reimand ütles, et ta pole matnud unistust anda välja oma õpilaste laulude kogumik. Suur osa on tal noodipildina arvutis, kuid nende kirjastamine on jäänud toetuse puudumise taha.

Pedagoogil on hea meel, et paljud tema käe all õppinud lapsed on hakanud agaralt laule looma. Kõige viljakamaks peab ta neiuikka sirgunud Triin Toomelit. Õpetaja teada on tal taas üks laul valmis saanud.

PLAAT

Laulavad: Merilin Prantsus, Anne Marie Vaabel, Hanna Kata Norma, Marit Leis, Katrina Merily Reimand, Kärt Hintsalu, Kaisa-Mari Lehis, Piret Müür, Eleryn Tiit, Laura Tiit, Leila Röömel, Sanna Härm, Otmar Liiver, Deivi Tobreluts ja Egle Eiert.
Mudilaslaulude plaadi ümbrise on kujundanud Anu Röömel.

Tagasi üles