A- ja B-klassi kergejõustiku meistrivõistlustel, mis peeti 11. ja 12. juulil Rakvere staadionil, püstitas Viljandi noormees Teet Meerits Eesti tõkkejooksu rekordi.
Teet Meerits käis pjedestaali teisel astmel kolm korda ning oli meistrivõistlustel edukaim Sakala kergejõustikuklubi sportlane.
Rekord andis teise koha
Meerits sai 110 meetri tõkkejooksus tulemusega 14,48 küll teise koha, kuid Sakala klubi treeneri Tiit Aru sõnul pole 13,94-ga esikoha saanud Pirita spordiklubi liige Konstantin Shabanov Eesti kodanik.
«Tegemist on 16-aastaste noormeeste rekordiga,» kinnitas Aru.
Teise koha sai Meerits veel 100 meetri jooksus, milles tema tulemuseks märgiti 10,83. Kolmandat korda astus noormees pjedestaali teisele astmele, kui ta oli 200 meetri jooksu läbinud ajaga 22,44.
Kaks esikohta sai Rakveres Sakala klubi liige Markko Ratas, kes oli parim nii kettaheites ning kuulitõukes. 1,5-kilogrammise kettaga võistelnud Ratas suutis võidutulemuse 47.27 visata kohe esimesel katsel. Järgmised katsed olid ligi kolme sentimeetri jagu lühemad. Samuti oli Ratas esirinnas 5-kilogrammist kuuli tõugates. Võidutulemus 16.08 sündis kolmandal katsel.
Staieri klubi liige Keio Kits oli samuti kahel alal teine. 2000 meetri takistusjooksus oli tema aeg 6.25,88 ning ta kaotas võitjale Marcus Pruulile kolme ja poole sekundiga. Teisel pikal distantsil, 3000 meetri jooksus oli kaotus napim, kui Kits jäi ainult sekundiga taha Sillamäe jooksjale Deniss Košelevile (9.15,46).
Neidude klassist oli 1500 meetri takistusjooksus ajaga 5.27,82 parim Staieri klubi liige Anneliis Vahtramäe, kes edestas klubikaaslast Liis Orgu ligi viie sekundiga.
100 meetri tõkkejooksus oli kolmas Staieri klubi jooksja Birgit Saviauk. Ta kaotas ajaga 15,31 võitjale ligi minuti.
B-klassis tuli kaheksa pjedestaalikohta
B-klassi meistrivõistlustel pääses esikolmikusse kaheksa Viljandimaa sportlast. Edukaim oli Teet Kivirand Sakala klubist, noppides kaks esikohta ning ühe kolmanda koha.
Ta tõukas 4-kilogrammist kuuli 15.72 ja edestas teise koha omanikku ligi meetriga. Suurem vahe tuli Martin Kivirannal kilose kettaga heites, kui ta oli klubikaaslasest Martin Lehemetsast ligi viie meetriga parem (52.16). Odaviskes oli Kivirand kolmas ning tema tulemus 55.96 oli liidri omast ligi kümme meetrit nõrgem.
Martin Lehemets sai vasaraheites teise koha, ehkki arvesse läks tal vaid kaks katset. Viimasel katsel märgiti tema tulemuseks 42.65 ning varasem katse ulatus 37.07-ni.
Poiste 1500 meetri takistusjooksu võitis Staieri esindaja Kaarel Kuusik, kes edestas teise koha saanud Hando Laasmäge Vike klubist ligi seitsme sekundiga, saades aja 4.45,89.
Tüdrukute samal distantsil oli Katrin Kütt kolmas, saades kirja 5.41,46. Kaidi Roosimägi suutis võita tüdrukute teivashüppe ning tema parimaks tulemuseks märgiti 2.60. Neiu läks üritama veel kõrgust 2.70, kuid kõik kolm katset ebaõnnestusid.