/nginx/o/2013/10/04/2445647t1hdcf1.jpg)
Viljandi tervisekeskus avas eile äsja remonditud B-korpuse, kus mitu kabinetti on saanud avaramaks ning puudega inimesed pääsevad liikuma lifti ja kaldteede abil.
«Meile andis see remont voodikohti juurde,» rõõmustas õde Erna Kukk, kes töötab tervisekeskuses pinda rentiva osaühingu Renculus Viljandi filiaalis.
Eile ennelõunal olid kabinetis korraga kasutuses kõik neli dialüüsiaparaati, mis aitavad neeruhaigetel kehast eemaldada jääkaineid ja liigset vedelikku.
Õde ütles, et enne remonti oli kabinet üle poole väiksem ning korraga sai tööle panna vähem aparaate.
«On nõue, et igale dialüüsiaparaadile peab olema teatud hulk pinda,» selgitas arst Ljubov Gontšarova. «Varasemate ruutmeetrite peale oli meil ette nähtud vaid kaks aparaati.»
Enne remonti oli kabinet korraga teenindanud ka kolme patsienti, kuid siis olid voodid väga kokku surutud.
Arsti sõnul saab praegu dialüüsiravi seitse Viljandimaa inimest. Haiged peavad protseduuril käima kolmel päeval nädalas, iga kord neli tundi korraga.
Kui varem oli kabinet siinsete patsientide vajaduste rahuldamiseks avatud kuuel päeval nädalas, siis pärast remonti saadakse hakkama kolme 12-tunnise tööpäevaga.
«Ehituse ajal käisid patsiendid poolteist kuud Pärnus ravil,» rääkis Gontšarova ja lisas, et haigete sõidutamise oli organiseerinud firma ise. «Meie kabinet tehti aga eelisjärjekorras valmis ning 12. detsembril saime siin uuesti tööle hakata. Ümberringi remont veel käis,» ütles Ljubov Gontšarova.
Suurem remont kahel korrusel
Aktsiaseltsi Viljandi Tervisekeskus juhataja Marika Tirmaste sõnul algas Turu tänav 8 maja B-korpuse remont eelmise aasta septembris. See lõppes tänavu 31. jaanuaril, nagu peatöövõtja, aktsiaseltsiga Pärlin kokku oli lepitud.
«Osa rentnikke on ruumides juba sees, osa alles kolib,» rääkis juhataja eile.
Tema ütlemist mööda vahetati hoone teisel ja kolmandal korrusel välja vee- ja kanalisatsioonitorud ning elektri- ja sidekaablid, pandi uued aknad ning tehti siseviimistlus ja muudki vajalikku.
Sisekujundaja Malle Londoni soovitusel ilmestab kolmanda korruse koridori lõbus seinamaal. Selle autor on Viljandi Maagümnaasiumi 12-aastane õpilane Helina Räbus, kelle kavand valiti välja eelmisel aastal korraldatud võistluse «Ürgses rütmis» tööde hulgast.
Esimesel korrusel asuvas apteegis ja röntgenikabinetis vahetati samuti torud ja kaablid ning tehti sanitaarremont.
Lisaks osaühingule Renculus sai endale suuremad ruumid tervisekeskuse silmaarsti kabinet, mis kolis esimeselt korruselt teisele. Silmaarsti käsutuses on nüüd kaks tuba: vastuvõtu- ja protseduuriruum.
Edaspidi peaks puudega inimestel olema kergem tervisekeskuses liikuda. Uue asjana on maja endale saanud lifti, mille tarbeks ehitati hoone hoovipoolse seina külge šaht. Tehtud on ka kaldteed, mida mööda saab liikuda majas sees ning pääseb tänavalt esimese korruse apteeki.
Remont tehti laenu abil
Remont läks maksma 3,7 miljonit krooni ning aktsiaselts Viljandi Tervisekeskus laenas selle SEB Eesti Ühispangalt.
Marika Tirmaste kinnitusel on kõik tervisekeskuse ruumid saanud tänapäevase ilme. «Pärast uue osa valmimist tekib aga tahtmine uuesti remontima hakata neid ruume, mis said valmis juba 1998. aastal,» nentis ta.
Järgmisena plaanib tervisekeskus käsile võtta fassaadi remondi. Juhataja sõnul tuleb selleks raha küsida Viljandi linnalt, kes on aktsiaseltsi omanik.