Väledus tõi juuniorile kolm kulda

Merli Lill
Merli Lill Foto: Elmo Riig / Sakala

Eesti noorte sisekergejõustiku meistrivõistluste edukaim naisjuunior Merli Lill korjas tiitlivõistlustel kuldmedali kolmelt jooksualalt.

Reedest pühapäevani Tallinnas peetud Eesti B- ja A-klassi, juunioride ning noorsooklassi sisemeistrivõistlustel kogusid kahe Viljandimaa klubi sportlased tosin medalit. Nende seas olnud viiest kullast kolm läksid vastupidavusalade klubi Staier sprinterile Merli Lillele.

Pealinnas Audentese spordigümnaasiumis õppiv ja treeniv kiirjooksja võitis oma vanusegrupi 60 ja 300 meetri jooksu ning lisaks 60 meetri tõkkejooksu.

60 meetri sprindis oli viljandlanna ajaga 7,96 eeljooksus parim ning kärpis finaalis oma tulemuse 7,87-ni. Samuti oli Merli Lill kiireim tõkke­sprindis, kus ta ainsana suutis distantsi läbida vähem kui üheksa sekundiga — tema võiduajaks märgiti 8,86. Lisaks teenis18-aastane sprinter tiitlivõistlustel tulemusega 40,55 võidu 300 meetri jooksus.

Tütarlaste A-klassi kuulitõukevõistlusel vormistas samuti Staieri klubi esindav Kätlin Tõllasson esikoha ülekaaluka paremusega. Viljandis Ants Kuusiku juures kergejõustikutreeninguid alustanud tüdrukule taganuks võidu kõik tema tiitlivõistlustel määrustepäraseks arvatud tulemused. Kolmest kirja läinud katsest parimas lendas kuul 13.84 meetrit, mis oli ligemale kahe ja poole meetri võrra enam hõbeda teeninud tartlanna Ksenia Safonova lõpptulemusest.

Nii nagu Merli Lill, treenib ja õpib ka Kätlin Tõllasson praegu Tallinnas Audentese spordigümnaasiumis.

Naisjuunioride teivashüppes ületas kolmest osalenud sportlasest ainsana kõrguse 3.30 Kaidi Roosimägi kergejõustikuseltsist Sakala ning teenis sellega kuldmedali. Leho Estorni juhendamisel treeniv Roosimägi palus võitjana kohtunikel latile seada ka vanuseklassi maakonna rekordit märkiva kõrguse 3.41, mis paraku seekord alistamatuks jäi.

Kui kõik tänavu sisetiitlivõistlustel Viljandimaale toodud kuldmedalid jõudsid siia tänu naiskergejõustiklastele, siis kõik neli hõbemedalit kuulusid Sakala kergejõustikuseltsi meessportlastele.

Meeste noorsooklassi 60 meetri tõkkesprindi finaalis sai Teet Meerits küll võitjaks kroonitud pärnulase Jaak-Heinrich Jagoriga võrdse tulemuse 8,29, ent kohtunike otsus andis eelise spordiklubi Altius noormehele.

Sama vanuseklassi kuulitõukes jäi hõbemedali pälvinud Markko Ratast võitnud Erki Saarest lahutama 31 sentimeetrit. Meistriks kroonitud Audentese klubi liige tõukas raudmuna 16.63 meetrit, millele viljandimaalane vastas 16.32-ga.

Hõbemedali sai teinegi Viljandimaa kuulitõukaja Raido Vaan. Temale mõõdeti A-klassi konkurentsis parimaks soorituseks 15.14, mis osutus võitja tulemusest 69 sentimeetrit nõrgemaks.

Noormeeste A-klassi 60 meetri sprindis pälvis ajaga 7.26 teise koha Martin Männik. Eeljooksus parima tulemusega finaali pääsenud noormees pidi otsustavas lähtes tunnistama pärnulase paremust.

Eesti sisekergejõustiku meistrivõistlustel said viljandimaalastest pronksmedali Triin Eerme tulemusega 11.16 naiste noorsooklassi kolmikhüppes, Teet Kivirand 14,97-ga meesjuunioride kuulitõukes ning Liisi Kala tütarlaste B-klassi 60 meetri tõkkejooksus ajaga 9,35.