Saada vihje

Edukaim mälumängur on Arvo Nurm

Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Tänavusel sporditeemalisel mälumängul oli oma teadmisi proovile panemas 14 kilvarit, neist edukaimaks osutus seekord 36 punkti kogunud Arvo Nurm.

Kaheksale parimale pani Anttila välja auhinnad, mille pälvisid Arvo Nurm (36 punkti), Ants Kõks (35), Endel Lõks (33), Avo Lamp (30), Paul Kolla (28), Aadu Kase ja Arvo Kreegipuu (mõlemad 27) ja Tanel Kuldsepp (24).

Niinimetatud soolovastuseid tuli seekord kaks. Võitja Arvo Nurm teadis ainsana, et kilvaritele antud malesuurmeistrite nimede loetelu järel olnud number (4–7) tähistas mängijate vanust, mil nad malet mängima õppisid. Teise soolovastuse andis Ants Kõks, kes tundis fotolt ära omaaegse jääpurjetamisässa Ants Raua.

Tänavu oli kolm nulliringi. Mängijad ei teadnud, et maailma parim meeskergejõustiklane on Kenenisa Bekele, et Egle Uljasele pani tema ema Ateena olümpiamängudele edukaks esinemiseks kaasa pihlakaoksa ning et meie suusatajad nimetavad Eestimaa Schumacheriks Andrus Veer-palut, sest bussiga võistlustele sõites on tavaliselt roolis just tema.

Mälumänguturniir peeti laupäeval Viljandi Maavalitsuse saalis.

Kommentaarid
Tagasi üles