Kadettidest poisid pälvisid pronksi

Eesti kadettide TOP-8 turniiri võitnud Rivo Saaremäe valmistub suve teisel poolel peetavateks Euroopa noorte meistrivõistlusteks. Foto: Elmo Riig / Sakala

Viljandi spordikooli lauatennisistid Rivo Saaremäe ja Karmo Ilmjärv teenisid läinud laupäeval Haapsalus Eesti kadettide võistkondlikel meistrivõistlustel pronksmedali.

Viljandimaalt osales mõõduvõtul viis võistkonda: neli noormeeste ja üks tütarlaste arvestuses.

Viljandi spordikooli lauatennisetreener Kert Villems hindas spordikooli esimese esinduse, Rivo Saaremäe ja Karmo Ilmjärve kolmandat kohta kõrgelt, ent tunnustas ka viienda koha saanud tütarlapsi. «Poisid mängisid väga hästi, tüdrukud hästi,» ütles ta.

Treeneri sõnul oli Rivo Saaremäe ja Jarmo Ilmjärve koostöö hea.

«Enamikus matšides osutus kaalukeeleks paarismäng ja meie poistel see sujus,» lausus ta.

Viljandi spordikooli esimene võistkond lõpetas neljaliikmelise alagrupi täiseduga, alistades 3:0 Suure-Jaani Lehola esimese ning Maardu ja Haapsalu esinduse. Sellega tagas ta endale pääsu esimesse finaalgruppi, kus selgitati tiitlivõistluste esimest kuni neljandat kohta.

Seal tuli viljandlastel 0:3 alla vanduda meistriks kroonitud Narva ja 2:3 hõbeda pälvinud Nõmme poistele. Pronksmedali kindlustasid nad endale 3:1 võiduga Narva teise meeskonna üle.

Teistest Viljandimaa võistkondadest sai Suure-Jaani spordiklubi Lehola esimene esindus 11. koha, Viljandi spordikooli teine meeskond reastus kohe tema selja taha ning Suure-Jaani Lehola teine koosseis jäi seekord võiduta.

Mullustel kadettide võistkondlikel meistrivõistlustel pronksiga pärjatud Viljandi spordikooli õpilased Getter Põru ja Anna-Grete Arak jäid seekord alagrupiheitluses 0:3 alla Pärnu spordiliidu esimesele võistkonnale ning paigutusid Haapsalu ette teiseks. Medalikonkurentsi neil seega sekkuda ei õnnestunud.

Teises finaalgrupis, kus mängiti viienda kuni kaheksanda koha eest, kogusid tüdrukud kolm võitu ning turniiri lõpetasid nad kokkuvõttes viiendana.

Kaks kõrgemat kohta kuulusid Narva mängijatele.