Sisukord
Paberleht
Postimees

Viljandi järv andis välja vinge angerja

2 min lugemist
Kui Peeter Koval enam kui meeter pika angerja Viljandi Kalastuskeskusesse viis ja kaalukonksu otsa riputas, vajusid kõigi juures olnud meeste suud ammuli. Tabloole ilmus näit 2,70 kg. FOTO: Erakogu

«Niipea, kui ta esimest korda välgatas, hakkas üks igavene jant pihta,» kirjeldas harrastuskalastaja Peeter Koval nädalavahetusel Viljandi järvel 2,7 kilogrammi raske ja 113 sentimeetrit pika angerjaga peetud võitlust.

Tellijale Tellijale

Aastakümneid ehk juba lapsepõlvest peale järvehõbedat nõutamas käinud mehe sõnul on läinud pühapäeval paadipõhja räntsatanud angerjavolask vähimagi kahtluseta tema elu kõige vingem saak. Seni troonisid kalamehe trofeenimekirja tipus 7,2-kilone haug ja 4,4-kilone koha.

Ka läinud pühapäeval sõudis Peeter Koval Viljandi vetelpäästejaama juurest otse üle järve vastaskalda lähedale lootuses mõni tore haug või koha kätte saada. See, et kuue meetri sügavusel neelab elussööda alla hoopis mehe käevarre jämeduseks kosunud maosarnane kala, tabas teda suure üllatusena. Tõsi, alles möödunud aastal oli järv talle kinkinud ühe sama liigi esindaja, kuid see oli olnud peaaegu kolm korda kergem.

07.08.2020 10.08.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto