Kaitseväelaste õpingud algavad rivistusega

Enne rivistuse algust käis Vabaduse platsil usin ürituseks valmistumine.

FOTO: Elmo Riig

86 kaitseväelast rivistuvad reede keskpäeval Viljandis Vabaduse platsile, et alustada ühendatud kutsekeskkoolis logistikakeskuse autojuhtidele mõeldud koolitust.

Keskuse logistikapataljoni ülem kolonelleitnant Ragnar Koemets selgitas, et kaitseväel ei ole mõtet dubleerida koolitusi, mida saab sisse osta, ning lisas, et siinne koolitus vastab kaitseväe tasemele.

Viljandi kutsekeskkoolis asuvad õppima 86 logistikakeskuse logistikapataljoni ajateenijat, kes detsembri lõpuks peavad omandama veoautojuhi oskused. Seejärel hakkavad autojuhid osalema üleriigilistes vedudes, viies varustust kaitseväe ja Kaitseliidu üksusteni.

Enne autojuhiks õppimist läbisid tulevased sõjaväelogistikud kolmekuulise sõduri baaskursuse, kus nad omandasid üksikvõitleja põhioskused ja teadmised ning saavutasid edasise teenistuse jätkamiseks vajaliku füüsilise vormi.

Pidulik rivistus on kell 12. Selle järel on kõik huvilised oodatud kella 14-ni tutvuma kaitseväe relvade, varustuse ja transpordivahenditega. Lisaks pakutakse linnarahvale sõdurisuppi ning kuulata ja näha saab kaitseväe orkestri esinemist.

Tagasi üles