Perearst koolilapsele puudumistõendit enam ei anna

Sakala
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Foto: Peeter Kümmel / Sakala

Alates 1. jaanuarist ei kirjuta perearstid enam lasteaedadele ja koolidele puudumistõendeid. Puudumistõendite väljastamise lõpetamine ei tähenda mingil juhul seda, et lapsele ei osutataks vajalikku meditsiinilist abi.


Õppetööst saab lapse vabastada ainult lapsevanem arsti soovitusel. Koolikohustuse täitmist takistavate tervisemurede tuvastamisel annab perearst lapsele ja lapsevanemale soovituse, kuidas kooliskäimist ja tundides osalemist reguleerida. Puudumistõendi (ka vabastuse kehalisest kasvatusest) kirjutab edaspidi lapsevanem, sõltumata sellest, milline on konkreetse puudumise põhjus ja kestvus.

Puudumistõendite kirjutamine ei ole arstlik ega õendustegevus ning Euroopa Liidus sellist tõendit ei tunta. Alla 18-aastase lapse koolikohustuse täitmise ja mittetäitmise jälgimine on lapsevanema kohustus ja vastutus.

Muudatus hoiab kokku nii arsti kui lapsevanema aega. «Tõendite kirjutamine kulutab kallist ravile mõeldud aega. Tegemist on sisult formaalse tegevusega. Säästame aega patsiendi terviseprobleemide jaoks,» ütles Eesti perearstide seltsi juhatuse esimees Ruth Kalda.

Tagasi üles