Maavanem ootab vapimärgi kandidaate

Viljandimaa vapimärk

FOTO: maavalitsus

Viljandi maavanem ootab 20. jaanuarini ettepanekuid, kellele määrata Viljandimaa vapimärk.Ettepanekuid võivad teha kõik inimesed. Taotlus peab olema kirjalik, vabas vormis ning eraldi blanketti selleks vaja ei ole. Kirja tuleb panna kandidaadi ees- ja perekonnanimi, tegevusala, teenete kirjeldus ja andmed esitaja kohta.

Vapimärgi andmise otsustab maavanema moodustatud nõukogu. Ettepanekuid oodatakse Viljandi maavalitsuse kantseleisse aadressil Vabaduse plats 2, 71020 Viljandi.

Vapimärk on maakonna kõrgeim autasu Viljandimaal alaliselt elavale inimesele, kes on oma töö ja tegevusega silmapaistvalt kaasa aidanud maakonna arengule. Vapimärgi asutas Viljandi maavalitsus Eesti Vabariigi 85. aastapäeva auks.

Esimene vapimärk anti kodu-uurija Enno Piirile, eelmisel aastal pälvis selle tekstiilikunstnik ja õppejõud ning rahvakultuuri arendaja, Pärsti valla Kääriku talu perenaine Anu Raud.

Vapimärk antakse saajale pidulikult kätte 23. veebruaril Viljandi maavalitsuse saalis korraldataval maavanema, omavalitsuste liidu esimehe ja Kaitseliidu Sakala maleva pealiku vastuvõtul, millega tähistatakse Eesti Vabariigi 92. aastapäeva.

Tagasi üles
Back