Nädalavahetusel hakkas Põltsamaa käsitöölaada külastajatele originaalsusega silma mitu Viljandimaa käsitöömeistrite toodet.
Käsitöölisi saatis Põltsamaal menu
Põltsamaa kultuurikeskuse laadamelus uudistati rahvatantsija kaabut ja humoorika tekstiga uksesilte. Kõo käsitöömeistri Maia Orava tehtud karvased jõuluvanasussid osteti ära juba esimestel laadatundidel.
Maia Orav valmistas mõnusa olemisega karvased kalossid ööl vastu laupäevast käsitöölaata.
«Nimetasin need jõuluvanakalossideks ja lootsin, et ju mõni jõuluvana need ära võtab. Ostjaks osutus aga hoopis üks naine, võimalik et jõulumemm,» rääkis Maia Orav, kes pakkus ka lustlikke kübaraid.
Näputöötegija oli pähe pannud mütsi, mis kaugelt vaadates tundus lausa oravanäoline. «See peakate pole müügiks, vaid tutvustab minu firmat nimega Oravapesa,» selgitas käsitöömeister ja lisas, et suurt huvi selle peakatte tellimise vastu olid üles näidanud noored reformierakondlased.
Viljandlanna Maie Roosimaa müügiletil oli populaarseim kaup rahvatantsija kaabu. «Kaabu on mul kaasas tootenäidisena, selle järgi saab peakatet tellida,» ütles meister, kes peab ka tantsuõpetaja ametit.
Võhma ettevõtja Piret Andi toodetest hakkasid Põltsamaal eriti silma vahva kujuga uksesildid, mille humoorikas tekst annab märku sellest, kas külla või töökabinetti tasub tulla või pole selleks just kõige sobivam aeg.
Viljandimaa käsitöönaiste arvates on juba mitmendat aastat jõulukuul korraldatav Põltsamaa käsitöölaat sobilik nii kauba müümiseks kui oma toodete tutvustamiseks.
«Esimest korda käisin suvel lossihoovis peetud käsitöölaadal. Muljed olid positiivsed ja otsustasin ka jõululaadale tulla,» ütles Maia Orav.
«Olen Põltsamaa tüdruk ja püüan siinsetel üldrahvalikel kaubandusüritustel ikka kohal olla,» lausus Maie Roosimaa. Mitu korda on Põltsamaa käsitöölaadal osalenud ka Piret Ant.