Ministeerium ootab kultuuri- ja spordipreemiate kandidaate

Sakala
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Üks eelmise aasta spordipreemia saaja oli Gerd Kanter (kesksel).
Üks eelmise aasta spordipreemia saaja oli Gerd Kanter (kesksel). Foto: Peeter Langovits

Kultuuriministeerium ootab 10. jaanuariks kandidaate Eesti Vabariigi kultuuripreemiate ning spordipreemiate määramiseks.Välja antakse kolm miljoni krooni suurust kultuuripreemiat, mis määratakse pikaajalise väljapaistva loomingulise tegevuse eest ning viis 150 000-kroonist preemiat antakse möödunud aastal avalikkuseni jõudnud väljapaistvate tööde eest.

Ettepanekuid kultuuripreemia määramiseks võivad esitada loomeliidud; teised juriidilised isikud, kelle põhikirjas on sätestatud kultuuri- ja haridusalane tegevus; preemia senised laureaadid või kohalikud omavalitsused.

Spordis antakse välja kaks elutööpreemiat, mille suuruseks on 600 000 krooni ja viis 150 000 krooni suurust aastapreemiat ning üks 50 000 krooni suurune noore sportlase aastapreemia.

Ettepanekuid spordipreemiate kandidaatide kohta võivad teha ministeeriumid, maavalitsused, kohalikud omavalitsused, spordiorganisatsioonid ning teised juriidilised isikud ja asutused, kelle põhikirjas või põhimääruses on sätestatud spordialane tegevus

Riik annab kultuuri ja spordi elutööpreemiaid välja üks kord aastas veebruaris.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles