Majutajaid ootab raske talihooaeg

Grand Hotel Viljandi tegevjuhi Kadri Pärna sõnul firmal ajutise sulgemise plaani ei ole, kuid et madalhooaeg üle elada, tuli rohkem kui kolmandik personalist koondada.

FOTO: Elmo Riig / Sakala

Ehkki Viljandi hotellid pole Pärnu Ammende Villa ja Rannahotelli eeskujul talveks uksi kinni panna otsustanud, vaatavad paljud turismiettevõtjad ees seisvatele külmadele kuudele murelikult.


Grand Hotel Viljandi tegevjuht Kadri Pärn rääkis, et tänavu septembris on täitumus olnud isegi parem kui mullu samal ajal, kuid mis talvel saama hakkab, on raske ennustada.Pärna sõnul on hotell madalhooaja vastu juba valmistunud ja töötajaskonda 30—40 protsenti koomale tõmmanud. Kevadel kavatsetakse inimesi taas juurde palgata.Alice’i külalistemaja pidav Koit Kissa sulgemisplaane ei pea, kuid pidevalt töötajat majas hoida pole tal enam võimalik, sest kliente on kõvasti vähemaks jäänud.Peetrimõisa Villa spaahotelli juhataja Anu-Liis Johannes ütles, et iga kliendi saamiseks tuleb praegu kümme korda rohkem tööd teha kui veel mõni aeg tagasi, ent ettevõtet on võimalik käigus hoida ka talvel.
Tagasi üles