L, 23.09.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Olustvere lapsed kolisid lossist välja

Egon Valdaru
, reporter
Facebook
Comments
Olustvere uue lasteaiamaja ehitamiseks kulus 20 miljonit krooni.
Olustvere uue lasteaiamaja ehitamiseks kulus 20 miljonit krooni. Foto: Peeter Kümmel / Sakala

Esmaspäeval täitus Olustvere vastvalminud lasteaed mudilastega ja selle asukad tormasid õhinal oma uut kodu avastama.Esimene, mis Olustvere lasteaeda sisenedes silma jääb, on avarus. Rohkelt ruumi on nii mitmesuguste atraktsioonidega õuealal kui maja siseruumides.


«Niisugusest kodust oleme unistanud juba neli aastakümmet. Lastel on elevust ja valikuvõimalusi palju,» rääkis lasteaia juhataja Saima Kink.Tema sõnul on atraktsioone nii rohkelt, et aeg-ajalt ei oska mudilased otsustada, mida järgmiseks teha.Olustvere Piilu lasteaed asutati 1966. aastal. Praegu on seal kolm rühma: sõimerühm Potsataja 1—3-aastastele, noorem aiarühm Sipsik 3—5-aastastele ja vanem aiarühm Muumi 5-7-aastastele lastele.Uue maja ehitamiseks kulus Suure-Jaani vallavanema Maie Käba jutu järgi 20 miljonit krooni. Riik andis 3,4 miljonit krooni, 10 miljonit krooni tuli pangalaenuna ja ülejäänud raha vallaeelarvest. Piilu uus maja avatakse pidulikult 1. septembril.
Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles