P, 10.12.2023

Võrtsjärve külastuskeskust uudistasid roomajad

, reporter
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Päike soojendas majaseina rästikutele ahvatlevalt soojaks.
Päike soojendas majaseina rästikutele ahvatlevalt soojaks. Foto: Angela Leiaru

Laupäevane ilus ilm meelitas Rannu-Jõesuus asuva Võrtsjärve külastuskeskuse juurde kuus täiskasvanud rästikut, kellele lisandus neli äsja ilmale tulnud ussipoega.


Mittetulundusühingu Võrtsjärve Kalastuspiirkond tegevjuht Jaanika Kaljuvee rääkis, et kevadiste koristustalgute ajal nägid töötegijad muulide vahel kahte pulmi pidavat rästikut, kuid suvel ei silmatud neid kordagi, madusid ei kohanud isegi niitjad. Nüüd aga valisid rästikud külastuskeskuse lähedase paiga selleks, kus pojad ilmale tuua.«See on huvitav, et nad roomasid just siia, kus inimesed käivad ja autod mürisevad,» imestas Kaljuvee.Rästikuid pildistanud tegevjuhi assistent Angela Leiaru ütles, et suurem uss võis olla enam kui meetri pikkune, teised olid umbes 70-sentimeetrised.«Tavaliselt elavad nad vaatetorni lähedal, aga ilmselt ajas kõrge veetase nad külastuskeskuse juurde,» rääkis Leiaru.Kahe silla vahele jääva talu perepoeg Edgar Ilves rääkis, et roomajad on temagi õuele sattunud.«Varasematel aastatel on neid rohkem olnud, tänavu on ilmselt sillaehitus nad minema peletanud,» lausus Ilves.


Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles