Põhiteadmise, et õigeks otsuseks on vaja korrutada tõenäosus väärtusega, tõi meieni Daniel Bernoulli 1738. aastal. Valikuid teeme paraku alati taustsüsteemist lähtudes. Konteksti muutudes sooviksime sageli uuesti valida, kuid tihtipeale pole see võimalik, olgu siis tegemist börsikursside või poliitiliste otsustega. Tahe viimati mainituid muuta tabab valijaid sagedamini kui võimalus seda teha.
Igatsus muudatuste järele valdab meid alatasa, võimalus neid ellu viia aga ainult iga nelja aasta tagant.
Mammuti küttimiseks tuli hõimul jätta tülid ning minna koos jahile. Piltlikult öeldes: individualistlikke kultuurivariatsioone kõrvale jättes on taas aeg mammutit küttida.
Mis paneb inimesed üheskoos tegutsema? Muidugi mitte asjaolu, et nad lihtsalt meelevaldselt kokku viiakse. Koos tegutsemise eeldus on tervikpilt mammutist, ninasarvikust, maailmast, riigist, linnast, vallast ning loomulikult ka probleemidest.
Pilk tuleb hoida terav ja vaim värske, see on targaks kodanikuks olemise paratamatu eeldus, et olla kaitstud mis tahes tüssamise vastu. Tulevikunägemusi tuleb jagada. Samas peavad need olema nii selged kui korrigeeritavad, et ei tekiks vääriti hinnatud riske.
Käsiraamat, mis valijat aitab, on lihtne: vali neid, kes lubavad sisulisi ja võimule siduvaid rahvahääletusi. Ka selliseid, mille puhul valijad saaksid volikogu otsuseid muuta.
Kogemus ütleb, et ajakirjanduse, reklaami ja muude välistegurite mõjul hindame väärtusi nihestunult. Parim ravi selle vastu pole loomulikult tsensuur, vaid rohkem vabadust.
Toeta otsedemokraatiat: kodanike vabadust ja võimalust sekkuda esinduskogu töösse siis, kui see vajalikuks osutub. Ka sel juhul, kui valimisloterii pole andnud soovitud tulemust.