Vahuvein kastis uue purjeka parrast

, reporter
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Ants Leiaru ja Marko Vaheri näpunäidete järgi ristis purjeka Liisuks samanimeline tüdruk.
Ants Leiaru ja Marko Vaheri näpunäidete järgi ristis purjeka Liisuks samanimeline tüdruk. Foto: Uno Rootsmaa

Reede õhtul ristis Liisu nime kandev tüdruk Järveveere sadamakanalis teise Võrtsjärve kalepaadi, purustades vastu parrast riidesse mässitud vahuveinipudeli.


Uue ühemastilise purjeka kapten Marko Vaher rääkis, et kell kaks pärastlõunal hakati alust paadikuurist välja tooma, kell neli tuli kraana ja kell pool kuus oli kalepaat juba Järveveerel vees. Kraana abiga ajas meeskond ka masti püsti.Huvi järjekordse purjeka veeskamise vastu oli suur. Täpset vaatajate arvu ei osanud kapten öelda, kuid angerjasuppi maitses tema sõnul umbes 150 inimest ja hüvast kõhutäitest tuli puudugi.Kapten Marko Vaher ja pootsman Ants Leiaru tegid kalepaadiga kohe proovisõidu.«Liisu käitub teisiti kui Paula: ta liigub kergemini,» lausus kapten.


Kui Paula kaalub kuus tonni, siis tema sõsar on märgatavalt kergem, ligikaudu 3,5-tonnine.«Uus purjekas pole veel vettinud,» selgitas pootsman kaaluvahe põhjust.

Tagasi üles