P, 10.12.2023

Liisu suundub Võrtsjärve lainetele

, reporter
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Marko Vaher ja Ants Leiaru lasevad õige pea vette teise omatehtud kalepaadi. Nõuandeid jagab kauaaegne paadimeister Väino Leiaru (vasakul).
Marko Vaher ja Ants Leiaru lasevad õige pea vette teise omatehtud kalepaadi. Nõuandeid jagab kauaaegne paadimeister Väino Leiaru (vasakul). Foto: Elmo Riig / Sakala

Reede õhtupoolikul lasevad Võrtsjärve kaleseltsi mehed Marko Vaher ja Ants Leiaru Järveveere puhkekeskuse sadamas vette oma teise ühemastilise purjeka ehk kalepaadi, mis hakkab kandma nime Liisu.


Marko Vaher avaldas kartust, et järsku on puhkekeskuse sadam veeskamiseks ebasobiv, sest seal on kõrged kaldad, veetase aga suhteliselt madal.

«Kui teisiti ei saa, laseme Liisu vette kalasadamas, tõstame masti üles ja sõidame Järveveerele,» lubas Vaher.

Ants Leiaru ütles, et üheskoos kraanajuhiga vaadatakse varem üle, kust oleks kalepaati kõige parem vette lasta.


Esimene reis uue purjekaga on kavas teha 4. augustil. Marko Vaher ja Ants Leiaru ütlesid, et sõidavad selle hooaja Võrtsjärve sihtasutuse tellimisel Paulaga lõpuni, siis aga pühenduvad Liisuga reisimisele.

Peale kalepaadi saavad reedel õnnistuse Valma kalurituba ja püstkoda ning huvilised võivad tutvuda Jõesuu külastuskeskusega.

Keskuse töötaja Angela Leiaru ütles, et valminud hoones saavad külalised teavet nii suuliselt kui infovoldikutest. Üleval on Urmas Tartese loodusfotode näitus.
Tondisaarel peetakse täna simmanit ning sellel maatükil tuleb teisigi üritusi.

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles