Jakobsoni kooli staadionil peetakse koertevõistlusi

, reporter
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Homme kella 10-st toimuvad Viljandis Jakobsoni kooli staadionil koerad agility meistrivõistlused.
Homme kella 10-st toimuvad Viljandis Jakobsoni kooli staadionil koerad agility meistrivõistlused. Foto: Urmas Taul / Pärnu Postimees

Homme kella 10-st toimuvad Viljandis Jakobsoni kooli staadionil koerte agility meistrivõistlused. Jõuproovil selgitatakse välja, kui kiiresti suudab koer läbida takistustega raja ning kui hästi suudab inimene teda hääle ja kehakeele abiga suunata.

Koerteklubi Vile, kes korraldab võistlust koos kenneliiduga, andis teada, et võistlusele koguneb selle spordialaga tegelevate meeskondade Eesti paremik ning registreeritud on rekordarv koeri. Kui 2012. aastal osales 47 võistluspaari, siis tänavu on neid 58. Arvukamalt on esindatud tõuta koerad, keda on kaheksa, ning sageduselt teisel kohal on kuue esindajaga tõug šeltie.

Kohtunikuks on nimekas austerlane Bernd Hüppe, kes on käinud koeri hindamas paarikümnes riigis, sealhulgas 2005. aasta maailmameistrivõistlustel Hispaanias ning 2009. aastal Austrias.

Copy

Märksõnad

Tagasi üles