Võrtsjärvest tõmmati välja haruldus

Marko Suurmägi
, toimetaja
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Võrtsjärve kalur Aivar Kärp tõmbas haruldase Vene tuura välja neljapäeva varahommikul ning hoidis seda oma hoovis suures vannis. Õhtul viis limnoloogiajaama töötaja kala järvemuuseumi, kus see hakkab ujuma basseinis.
Võrtsjärve kalur Aivar Kärp tõmbas haruldase Vene tuura välja neljapäeva varahommikul ning hoidis seda oma hoovis suures vannis. Õhtul viis limnoloogiajaama töötaja kala järvemuuseumi, kus see hakkab ujuma basseinis. Foto: Peeter Kümmel / Sakala

Võrtsjärve kalur Aivar Kärp, leidis kolmapäeva hommikul mõrrast imeliku kala, kes teadlase arvates on Narvast põgenema pääsenud Vene tuur.


«Kui ta paati tõmbasin, ei saanud mina küll aru, mis kala see on,» rääkis Kärp. «Pole sellist kunagi varem näinud.»Kogenud kalamehega kaasas olev abiline pakkus siiski kohe, et see on tuur.«Tuurad Eesti vetes ei ela,» kinnitas Võrtsjärve limnoloogiajaama juht kalateadlane Ain Järvalt.Loe lähemalt reedesest «Sakalast»

Tagasi üles