Sisukord
Paberleht
Postimees

Kes on kes?

3 min lugemist
Peeter Olesk FOTO: Elmo Riig / Sakala

JUBA PIKKA aega on mind häirinud tõsiasi, et meie olevikuainelises trükisõnas jagub foto- ja intervjuutähelepanu väga vähestele inimestele, keda seejuures on korduvalt esitletud. Nad on avastatud mitukümmend aastat tagasi, aga kui neil ongi lisada enda kohta midagi uut, siis puudutab see peamiselt nende eraelu niisuguse nurga alt, mille nad ise valivad.

Tellijale Tellijale

Nad tuletavad ennast meelde, kuid nende veovõime on juba kulunud. Avalik arvamus kardab uusi inimesi, sest nende leidmiseks on vaja teha rasket tööd, mille kaoprotsent on alati suur.

Kas mul on mõni konkreetne näide? 17. juunil möödus pool sajandit Eesti töötukassa juhatuse esimehe, endise Jõgeva maavanema ja riigikogu liikme Meelis Paaveli sünnist. Ta on Palamuse mees, kes avaneb alles muukimise järel. Ilmavaatelt jääb ta parempoolsete sotsiaaldemokraatide ning rahvuslaste vahele, esindades meil sedasama suunda, mida kunagi juhtis Soomes mitmekordne minister ja ühistegelane Väinö Tanner (1881—1966). Tolle esindatud suund pooldas tasakaalu majanduse avatuse ning toimetuleku püsivuse vahel.

03.06.2020 04.06.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto